Dešava mi se da dolazi do nagomilavanja vode u nogama, predelu struka, nadutosti stomaka. Ovo se dešava bez obzira na da dan u mesecu i traje nekoliko dana kada jednostano splasnem. Ciklus mi je uredan i tacan. Ove promene u mom telu me jako pogadjaju . Molim Vas kom lekaru da se obratim za pomoć. Pozdrav

    Odgovoreno: 29. 09. 2008.
    • Promene koje ste naveli u pitanju mogu biti posledica i nekih bubrežnih bolesti. Zbog toga je neophodno uraditi osnovne anlize krvi i mokraće, SE, KSL, opšti pregled urina, ureju i kreatinin u krvi, acidum urikum, ukupne proteine i albumine u krvi, pa ako su ti nalazi normalni, te promene najverovatnije nisu posledica bubrežne bolesti. U sledećem koraku treba uraditi i neke imunološke analize, javitri se reumatologu, kožnom doktoru i možda i vaskularnom hirurgu.