Postovani Ultrazvukom mi je pronadjena jednostavna cista na lijevom bubregu velicine oko 5cm. Cista se je uvecala u vremenu od otprilike 2 g. prije zadnjeg ultrazvuka. Treniram u teretani,radim na povecanju misicne mase i konzumiram oko 2g proteina po kilogramu tj.tezine. Da li takav nacin prehrane predstavlja opasnost za bubreznu cistu? Ako da, sto preporucujete?

    Odgovoreno: 13. 07. 2021.
    • Postovani, nacin ishrane ne utice na rast bubrezne ciste. Medjutim, unos kreatina i sl. saplemenata moze dovesti do ozbiljnog ostecenja bubrega. Unos proteina u hrani ne ugrozava funkciju bubrega iako ih opterecuje te se zato ne sasvetuje osobama koje imaju ostecenu bubreznu funkciju. Srdacan pozdrav