Postovanje Moja cerka je imala upalu bubrega, a krvna slika je bila potpuno u redu. Odnosno, leukociti u krvi su bili blago povecani, sedimentacija u redu i CRP je bio u redu ( dva puta u roku od 24 casa radili krvnu sliku). Na ultrazvuku se nije vidjelo nista, a dijete je imalo jake bolove u predjelu bubrega. Posle terapije antibioticima, kojim je tretirana upala bubrega, stanje se poboljsalo ( ima 21 godinu). Kako je ovo moguce- pitam zbog toga sto nju sad povremeno bole ledja i cesto je umorna i bez energije, a nalazisu su u redu i doktori smatraju da ne treba nista preduzeti. Da li postoji pregled kojim bi se moglo utvrditi kakvo je stanje bubrega, a da to nisu obicne laboratorijske analize? Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 13. 07. 2021.
    • Postovana, prakticno je nemoguce da postoji bakterijska upala bubrega sa normlanim nalazom CRP.. Jak bol u predelu bubrega uz blago povisene leukocite u krvi (ne znam kakav je bio nalaz mokrace) moze da upucuje na pokretanje kamenca koji je usao iz bubrega u mokracovod. Obzirom da kcerka i dalje ima tegobe savetujem Vam obaveznu kontrolu kod nefrologa ili urologa. Srdacan pozdrav