Mojoj majci je pre 3 dana dijagnostikovana hidrofrenoza drugog stepena na levom bubregu. Svakog dana joj se javlja temperatura koja ide iznad 38 i drhtavica. Trenutno prima gentamicin injekciju i pancef kao oralnu upotrebu. Da li je visoka temperatura uz groznicu normalna stvar kod infekcije bubrega posto nam doktor nije nista rekao o tome vec samo da se javimo ako bude imala jake bolove. Hvala

    Odgovoreno: 31. 05. 2021.
    • Postovana, povisena temperatura sa jezom i tresavicom jeste deo klinicke slike infekcije mokracnog trakta. Medjutim, savetujem Vam obavezan pregled nefrologa ili urologa zbog hidronefroze levog bubrega. Potrebno je ispitati uzrok te hidronefroze (kamenac? tumor? drugi uzroci?) i u skladu sa tim preduzeti neophodno lecenje. Srdacan pozdrav