Kako najefikasnije da se rešim peska u bubregu?Dobila sam savet da unosim tečnost u većim količinama..voda i uvin čaj.Nema prisustva bakterija.Da li još nešto mogu da preduzmem?Inače radim i krećem se dosta,povremeno popijem Buscopan,takodje po savetu lekara. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 31. 05. 2021.
    • Postovana, kod prisustva sitnih kamenaca u oba bubrega savetujem obavezno nefrolosko ispitivanje. Inace, svakako se preporucuje veci dnevni unos tecnosti (negazirane vode, limunada, uroloski cajevi a izbegavati gazirane vide i sok od grejpa). U ishrani se savetuje manji unos soli, crvenog mesa, lisnatog povrca, lesnika, badema i dr. namirnica bogatih oksalatima. Srdacan pozdrav