Poštovani, Mom ocu su ultrazvukom ustanovljene staze na oba bubrega. U cilju sprečavanja daljeg zadrzavanja mokrace ugradjena mu je jednostrana nefrostoma kroz levi bubreg. Dok je bio u bolnici urin je oticao regulaeno kroz kateter, takodje ima ugradjen kateter u besici. Znaci na oba katetera je isla mokraca. I nalazi su bili vidljivo bolji. Nakon pustanja iz bolnice, nefrostoma kesa se ne puni tecnoscu, dobio je temperaturu koja je trajala jedan dan. Nakon 2 dana smo otisli na uz pregled, ustanovljeno je zacepljenje i ugrusak u cevicici, koji je saniran od strane urologa, fizioloskim rastvorom. Nakon odlaska kuci, kesa je i dalje prazna, malo bele tecnosti kroz cevcicu, sto predpostavljamo da je od tog fizioloskog rastvora. Drugi kateter iz besike se normalno puni. Da li mi mozete reci da li je to normalna pojava, ili zahteva detaljniju kontrolu.. Hvala unapred. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 31. 05. 2021.
    • Postovana, mislim da je neophodno detaljnije ispitivanje ukljucujuci uzrok obostrane hidronefroze. Inace, prestanak izlaska urina na nefrostomski kateter moze da znaci da je njegovo pozicija losa ili je zapusen ili pak da je mokracovod postao prolazan pa mokraca putem njega odlazi u besiku i dalje kateterom iz basike u urinarnu kesu. Svakako predlazem detaljnije urolosko ispitivanje i lecenje. Srdacan pozdrav