Ct snimkom utvrden karcinom bubrega....3 god ne raste...nema metastaze....preporucuje se operacija bubrega Velicina 5 cm Operisati ili ne?

    Odgovoreno: 08. 06. 2021.
    • Postovana, ukoliko se radi o karcinomu bubrega bez metastaza jedini nacin lecenja je operativno lecenje - uklanjanje tumora sa delom bubrega ili celog bubrega zavisno od lokalizacije tunora. Naravno, pre operacije se obavezno radi procene operativnog rizika odnosno pregled kardiologa i anesteziologa. To je problem kojim se primarno bave urolozi pa Vam savetujem pregled urologa. Srdacan pozdrav