Imam 31godTransplatiran sam 5 godina imam duže vreme proteine u urinu 190mg/L do 230mg/L osnovna bolest. membranous glomerulonephritis. Nalaz kreatinina ureei ostalih bubrežnih parametra bez promene stabilni da li je sa tolikim proteinima mogućnost povratka bolesti?

    Odgovoreno: 30. 04. 2021.
    • Postovani, ako je to proteinurija koja nije postojala odmah posle transplantacije vec se pojavila kasnije ona moze biti znak povratka bolesti u bubreg ili hronicnog odbacivanja. Naravno, obzirom da se radi o blagoj proteinuriju moze biti i neki bezazleniji razlog. Dobro je ukoliko nema progresivnog rasta proteinurije i da je funkcija presadjenig bubrega normalna. . U svakom slucaju savetujem pregled nefrologa i odredjivanje donor specificnih anti HLA antitela u Institutu za transfuziju Srbije kao i anti PLA2R antitela u KC Srbije. Srdacan pozdrav