Sta znaci kada je noradrenalin u urinu poveca? Konkretno je 193.Sve ostale analize su u redu. U pitanju je moj sin ima 19 godina i varira mu pritisak zato smo i uradili analize

    Odgovoreno: 30. 04. 2021.
    • Postovana, povisena vrednost noradrenalina u urinu moze da govori u prilog benignig tunora srzi nadbubrezne zlezde koji uzrokuje povisen pritisak. Za postoavljanje takve dijagnoze potrebni su naravno i drugi testovi kao i ponavljano odredjivanje adrenalina, noradrenalina u urinu i hronogranina A u krvi. Ta bolest je u nadleznosti endokrinologa. Srdacan pozdrav