Poštovani, Pre godinu dana rađena mi je pijeloplastika hidronefroze levog bubrega u drugom stepenu, nakon čega sam zbog urinarne infekcije ponovo bio u bolnici. Posle nekog vremena javio se blagi bol tačnije više nelagodnost u predelu desnog rebarnog luka koji se širi ka leđima a na pregledu lekar uočava blago zadržavanje tečnosti u desnom bubregu. Zanima me da li to može biti posledica infekcije i koje pretrage bi bilo potrebno uraditi? Pozdrav

    Odgovoreno: 03. 04. 2021.
    • Postovana, blago zastoj mokrace u bubregu moze biti posledica blage stenoze ureteropijelicnig vrata, manjeg kamenca na izlazu iz bubrega itd. Simptomi nisu tipicni za infekciju. iako infekcija bubrega moze dovesti do hipotonije bubrezne karlice koja imitira sliku blage hidronefroze. U svakom slucaju savetujem da uradite pregled urina i urinokulturu iz konsultaciju urologa posle toga. Srdacan pozdrav