Pozdrav, zovem se Nikola Zivic dolazim iz Kraljeva. Ne znam koliko ste upoznati ali imao sam pregled kod vas u mediagroup bolnici (u vezi krvi u mokraci, operacija desnog bubrega i kamen u donjim casicama istog) u dogovoru sa vama rekli ste mi da za problem koji sam imao da bih trebalo da odradim magnetnu urografiju za eventualni eswl koji sledi. Sada me zanima sledece, posto ja sam iz Kraljeva i problem je u tome sto sam dosta udaljen od vase bolnice, da li postoji mogucnost da se ja vama obratim ovako online, jer mi je zaista potrebna vasa strucnost u ovim momentima. Odradio sam magnetnu urografiju, uskoro ce mi stici analiza od radiologa, sada ste mi samo vi potrebni da potvrdimo slucaj. Naravno, spreman sam da platim sve koliko bude trebalo putem racuna. Hvala vam unapred i nadam se da ce te mi odgovoriti, pozdrav!

    Odgovoreno: 08. 03. 2021.

Komentari na pitanje: #179093

    • Postovani Dr. Rajko, hvala vam sto ste odgovorili na moju poruku, ali ono sto mozda nisam napomenuo jeste da nisam imao pregled kod vas vec kod doktora Djordja Aleksica. U svakom slucaju ja cu vama ukratkto objasniti o cemu se radi, jer i vasa pomoc bi mi dobro dosla. Dr. Djordje Aleksic me je savetovao da pre nego sto odradim ESWL u desnom bubregu, da uradim magnetnu urografiju, jer kako on kaze tu se najjasnije vide sva desavanja u bubregu. Ja sam odradio magnetnu urografiju (Videcete sliku analize urografije). S'obzirom na sve prethodne analize (ultrazvuk, rentgen i skener) taj kalkulus je velicine od 9 - 11mm, medjutim na odradjenoj magnetnoj urografiji, prikazan je od 3mm a ne od 9mm! Zanima me sledece, da li uopste trebam da radim ESWL (imao sam i operaciju istog bubrega, u pitanju je pyeloplastica) i uostalom sta vi kao strucnjak mozete mi reci u svemu ovome? Srdacan pozdrav vam zelim!