Dobar dan doktore...imam jedno pitanje ako mozete da mi odgovorite...Moj suprug prima sestomesecnu terapiju u vidu solu medrola i endoksana.Endoksan je ukljucen svakog drugog meseca po 1 gr. Moje pitanje glasi da li posle te terapije mogu da se nadam detetu?Hvala

    Odgovoreno: 28. 02. 2021.
    • Postovana, terapija sa Endoksanon moze dovesti do smanjenja fertiliteta (plodnosti) kod muskaraca iako se to ne desava uvek (zavisi od doze i duzine primena leka).. Zbog toga je praksa da se, gde za to postoje mogucnost, uradi zamrsavanje i cuvanje sperme. Inace, odredjivanjem spermograma moze se utvrditi koliko je lek ostetio spermogrnezu. Srdacan pozdrav

Komentari na pitanje: #179079

    • Jelena Stojanovic 01. 03. 2021.

      Hvala puno doktore...on je endoksan primao 3x po 1 gr.znamo da treva da prodje neko vreme pa da uradi sprmogram pa da se vidi kako je delovao endoksan.