Poštovani! Cijeli život imam problema sa bubrezima,bila sam na 3 operacije (sdin) imala sam refluks i zbog toga mi je seperatna funkcija lijevog bubrega smanjena.Bila sam dugo vremena na miru i sad od 6.mj 2020 godine opet su mi se vratili problemi. Bila sam operirana zbog kamenca koji nakraju nije ni postojao. Nosila sam stent i kad sam ga izvadila cijelo vrijeme imam konstante urinoinfekcije. Nemam bolničku bakterije,ali dobila sam ureaplasmu. Popila sam preko 15 kutija antibiotika od 6 mj. radila sam i citoloski pregled urina gdje su mi rekli da imam eritricopeniju. Na skoro svakom UTZ imam laganu dilataciju ili prosirene kanale. Međutim mislim da mene nitko ne doživljava ozbiljno. Imam konstante bolove,peckanje tokom mokrenja,povisen tlak,nelagode nakon mokrenja,nadutost,temperature. Ali svaki urin mi je sterilan nemam nikakav E.coli ili nešto slično. Iskreno mislim da već polako ludim od svega i ne znam više kome da se obratim za pomoć. Šaljem vam nalaz od scitingrafije. Piše da mi je sada i desni bubreg nešto manje seperatne funkcije dali to treba shvatiti ozbiljno ili ne?? Mislim imam 20 godina a iskreno imam osjećaj kad dođem na pregled kao da me nitko ne shvaća ozbiljno i da sam samo još jedan slučaj. Meni zvuči strašno pogotovo da manja seperatna funkcija. Očajna sam,samo se želim riješit tih konstantih bolova i nelagoda. Nemam ni normalni seksualni život, općenito sam počela bit ljuta na sebe jer me stalno nešto boli. Imam samo 20 godina. Zbog svega toga izostajem sa posla jer je nemoguće radit od bolova,temperature, mokrenja krvi i svega sličnog. Molim vas lijepo da mi date bilo kakav savjet šta da ja radim!! Probala sam puno vrsta cajeva,lijekova,dodataka prehrani,dijeta,ma svega.. nisam bolje.

    Izvinjavam se na gramatickim pogreskama i svemu sličnom. Ako vam je potrebno više informacija pišite !

    Zahvaljujem vam se unaprijed pa makar sam minimalnim savjetom i makar pozdravom.

    Lp, Irma❤❤❤❤

    Odgovoreno: 26. 02. 2021.
    • Postovana, sto se tice nesto manje separatne funkcije desnog bubrega to ne treba da Vas brone jer je desni bubreg uobicajni manji od levog. Vase kompleksne subjektivne tegobe i nalazi koje pominjete zahtevaju vrlo detaljno nefrolosko ispitivanje. Zaista je tesko bilo sta pametno savetovati bez pregleda i detaljnig uvida u raniju medicinsku dokumentaciju. Preporucujem Vam pregled kod Prof. dr Sanjin Racki u Rijeci. Srdacan pozdrav