Poštovani, majka, 73 godine, unazad 6 meseci oseća tegobe. Od letos se lečila od infekcije mokraćnih puteva, a u dva navrata je imala temperaturu 38. Bolove u predelu bubrega osećala je i dalje posle završene terapije. Mikrohematrurija je stalno pristuna. Leči se od angine pektoris, međutim pritisak joj je dosta stabilan unazad 2-3 godine. Krajem godine oseća jače bolove u predelu leđa u toku zadnje infekcije eserihijom koli, koja je uspesno izlecena. Nalazi od 15.12.2020: urea 6.1, kreatinin 85, nalaz od 22.01.2021: urea 9.1, kreatinin 154, nalaz od 10.02.2021.: urea 9.0, kreatinin 189, (U prilogu izveštaj neforloga). U mokraći proteina +++, eritrocita preko 200, hgb +++. IV Urografija je rađena i prema rečima urologa je sve u redu, takođe UZV je u redu. Zakazana je za retrogradnu pijelografiju u narednim danima. Trenutno nema urinarnu infekciju. Žena je u roku od mesec dana "pala" u krevet, pije lekove protiv bolova bez kojih ne može da pregura dan. Leđa je bole, bol "šeta" i "površinski je, boli na dodir, bole je rebra, oseća svrab i peckanje. Izuzetno je bleda, oseća mučninu, takođe ima slab apetit, smršala je 4-5 kg. Ovo traje predugo. Da li se radi od hroničnoj bubrežnoj insuficijenciji? Da li predlažete neki pregled ili laboratorijsku analizu kako bi joj uzrok ovog stanja bio što pre nađen?

    Odgovoreno: 28. 02. 2021.
    • Postovana, na osnovu svega iznetog Vasa majka zahteva hitan pregled nefrologa i detaljno ispitivanje jer je uzrok njenih tegoba i slabljenja bubrezne funkcije tesko objasniti samo sa infekcijom sa E. Coli. Dakle, potreban je pregled nefrologa i detaljno bolnicko ili ambulantno ispitivanje. Srdacan pozdrav