Imam 80 godina, krvni pritisak uglavnom držim pod kontrolom (presolol od 50 x2), monopol od 10x2. Bromazepam1,5x1. Imala sam i sklona sam upalila bešike od echerie coli i nalaz u krvi koji vam saljem dobila sam 26.01.21, pod infekcijom (crp 23) i pod terapijom baktrimom. Urea 3.8, kreatinin 126. Gfr 35. Ultrazvucni pregled kod nefrologa, nalaz: "Gotovo sasvim očuvan parenhim, vrlo diskretne fibrozne promene, bubrežna funkcija u odnosu na starosnu dob lakše snižena".

    Odgovoreno: 28. 02. 2021.
    • Postovana, na osnovu poslatih nalaza kolega je u pravu - kod vas postoji ostecenje bubrezne funkcije. Kolega je procenio da je to, bar delom, u skopu Vase zivotne dobi. Jako je bitno da krvni pritisak drzite pod kontrolom i u ishrani da ne uzimati previse belancevina zivotinjskog porekla (posebno izbegavati crvena mesa) i soli.. Takodje nemojte uzimati lekove koji su toksicni za bubreg kao sto su Dklofen, Brufen i sl. Kontrole nefrologa na 3-4 meseca. Pozdrav