Molim vas da mi protumacite nalaz bubrega koji glaso/Bubrezi preglefani i nakon mikcije parcinalno dilatiranog PKS po tipu niske opstrukcije uredne širine parenhima.Unaprijed zahvalan i jeli sta opasno

    Odgovoreno: 17. 01. 2021.
    • Postovana, ovaj nalaz ukazuje da postoji blagi zastoj mokrace u bubrezima zbog problema na nivou mokracovoda ili besike.. Moj savet je da se svakako iavite na pregled kod urologa koji ce nalon uvida u snimke uktrazvucnog pregleda odluciti da li ima potrebe za daljim radioloskim ispitivanjem (MSCT urografija ili MR urografija).. Srdacan pozdrav

Komentari na pitanje: #176977