Molim vas da mi pomognete ako možete. Ja nemam para a ni mogučnost da dođem na vašu kliniku. Suprug je imao karcinom rektuma, operisan je i ima koleostomu. Išao je na kemoterapiju. Posle mu je došlo do opstrukcija bubrega i plasirane su mu nefrostome. On svaki dan ima obilan zeleni iscjedak kao da mokri. Doktori su mi rekli da mu priraslice od operacije vrši opstrukciju bubrega. CT je pokazao da na nivou S3 kralješka se diferencira mekotkivna area cca dimenzija 39x28 mm. Posle operacije je radio Pet CT koji je pokazao da je sve uredu i onda mu se sve ovo izdešavalo.Urea je 12,8 kreatinin 163 u urinu 10-20 l, bakterija masa bjelančevine +, ericotrita 2-3.Sad nemože ni da sjedi ni hoda, nemože nogama da miče i jako ga bole. Molim vas ako možete da mi kažete svoje mišljenje. Unapred zahvalna Esma Mešetović

    Odgovoreno: 17. 01. 2021.
    • Postovana Esma, probleme sa bubrezima koje ima vas suprug spadaju u domen urologa. Umesto nefrostoma mogu se staviti double J sonde u mokracovode tako da onda nema kese spolja i mokrio bi prirodnim putem. Medjutim, promena na prsljenu trazi dalju dijagnostiku obzirom na simptome koje ima vas suprug. Moj savet je da se sto pre uradi magnetna rezonanca lumbosakralne kicme i konsultuje neurohirurg. Srdacan pozdrav