Poštovani, imam membranozni glomerulonefritis i primam terapiju u vidu solumedrola i endoksana. Interesuje me koliko nakon terapije moze da se pokusa sa dobijanjem potomstva i koje je preglede ili analize potrebno uraditi pre toga? Hvala

    Odgovoreno: 04. 01. 2021.
    • Postovani, nas stav je bio da se posle Endoksana saceka najmanje  6 meseci. Od analiza pored krvne slike i biohemizma potrebno je uraditi spermogram i pregled urologa. Samo pracenje trudnoce i testovi na eventualne genetske mutacije su u nadleznosti ginekologa/akusera sa kojim se svakako treba konsultovati i pre zaceca. Srdacan pozdrav