Postovani Dr Hrvacevic,

    Pisem Vam iz Toronta, Iskreno se nadam Vasem odgovoru. Citala sam puno o Vama online, i vidim da ste jedan od nasih najboljih srpskih nefrologa. Brinem za zdravlje svog supruga. Ima 51 godinu i do sada je bio veoma dobrog zdravstvenog stanja. Pre 5-6 godina su se javile odredjene promene u njegovim redovnim analizama krvi i urina. Njegov GFR (mislim da je to na srpskom GFB) je od tada kontinuirano izmedju 54 i 60 %, pri svakog analizi. Kreatinin u krvi je non stop blago povisen, iznad gornje granice. Povisena Urea u krvi se javlja sporadicno (sada mu kontrolisu krv 2 puta godisnje), kao i belancevine u urinu, cas ih ima, cas ih nema. Krv u urinu je stalno prisutna, micro hematuria. Ferritin u krvi je stalno povisen iako je nivo gvozdja normalan. Mozda nevezano za ove rezultate, ali napomenucu, ANA rezultati krvi, SCL 70 je pozitivan poslednje 3 godine. od simptoma je prisutna samo iscrpljenost, hronican umor i losa koncentracija. Nama nikakve bolove ni druge probleme. Njegov nefrolog misli da je sve u redu i da neki ljudi imaju rezultate izvan referentnih vrednosti, Od dodatnih analiza je radio samo UZ bubrega i sve je bilo u redu.
    Volela bih da mi kazete Vase misljenje. Da li je potrebno uraditi dodatne analize? Voleli bismo da zakazemo sa Vama telefonsku konsultaciju preko Vase klinike, ukoliko je moguce. Mozemo da Vam prosledimo sve rezultate krvi i urina emailom., nekoliko godina unazad. Ako se ispostavi d aje potrebno, on bi dosao na detaljnija ispitivanja u Beograd za par meseci. Unapred Vam najlepse hvala, uz napomenu da sam ponosna sto Srbija ima tako sjajne doktore, bolje od vecine kanadskih! Srdacan pozdrav, Dragana Zivic Ilic