Majka, 67 godina, kamenje u oba bubrega, na osnovu analize urina koji antibiotik bi joj trenutno pomogao? Jako povisen broj leukocita u mokraci. Nema propratnih tegoba kao npr temperaturu. Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 12. 2020.
    • Postovani, urinokultura je sterilna pa je tesko preporuciti antibiotik bez pregleda - pitanje je da li je urinokultura pravilno uzeta, da li postoje tegobe sa mokrenjem, da li postoji blokada nekog bubrega itd. Generalno u svim situacijama gde postoje kamenci u bubrezima izbor anibiotike treba biti baziran na rezultatu urinokulture. Zbog pozitivnog nalaza glukoze u mokraci obavezno prekontrolisati vrednost secera u krvi. Dakle, moj savet je ponoviti urinokulturu (obavezno prvi jutarnji urin) i pregled nefrologa ili urologa. Srdacan pozdrav

Komentari na pitanje: #175103