Postovani bila sam na ultrazvuky stomaka doktor mi je tekao da imam zadebljane na desnom bubregu i rekao mi da dodjem na kontrolu za 3 meseca.Bubrezi su urednog polozoja oblika i velicine al mi je desni sa ehogenijim 8mm odjekom subkapsularno-lipofibrom medialno i u proksimalninem delu,al od pre 2 dana me boi na desnoj strani ispod rebara

    Odgovoreno: 11. 08. 2020.
    • Postovana, prema nalazu ultrazvuka radi se o manjem lipofibromu koji ne zahteva tretman vec samo povremeno ultrasonografsko pracenje. Nije jasno da li postoji jos neko zadebljanje. U svakom slucaju mali lipofibrom ne moze biti uzrok bola pa vam savetujem dopunsko ispitivanje odnosno pregled nefrologa/urologa i gastroenterologa. Srdacan pozdrav