Nakon snimanja CT urografije bubrega piše mi problem u lijevom bubregu....vaskularna impresija..Lijepo vas molim što to znači.Hvala

    Odgovoreno: 11. 08. 2020.
    • Postovana, vaskularna impresija oznacava pritisak krvnog suda na neku od struktura bubrega. Ukoliko je velika i uzrokuje zastoj mokrace u bubregu onda se resava operativnim putem. Male vaskularne impresije koje ne prave takve probleme ne zahtevaju nikakav tretman vec samo povremeno pracenje. Srdacan pozdrav