Imao sam sinoc jako visok pritisak 114/175 osecao sam da mi zuji u usima i imam naduvenu glavu i ruke, popio sam terapiju, za pritisak Tritace conp 5+25mg. Pritisak u toku noci skoro da nije spao, ujutro sam popio drugi deo terapije isti lek sa jos jednim biprez, nakom dva sata od terapije pritisak se stabilisao na 90/145. Idalje imam previse tecnosti u telu naduvene ruke i noge. Juce sam u toku dana pio vise puta sodu bikarbonu zbog gorusice i stvarno puno vode.

    Odgovoreno: 21. 07. 2020.
    • Postovani, savetujem Vam da se obavezno javite na pregled kod nefrologa ili kardiologa. Od osnovnih laboratorijskih analiza treba uraditi: SE, CRP, krvnu sliku sa formulom, gvozdje, glikemiju, kreatinin, acidum uricum, kalijum, natrijum, kalcijum, transaminaze, albumin, lipidni status, TSH i urin. Pozdrav