Molim Vas za pomoc,radi se o mojoj majci.Ima 68 god.vec mesec dana trpi jake bolove zbog kamena u bubregu.Urolog joj je dao da pije urolitin ali ne pomaze,isla je na skener koji je pokazao kamen od 6mm u mokracnom kanalu,bolovi su joj neizdrzivi,ponovo je isla kod urologa koji je nastavio terapiju sa urolitinom i spasmexom.Mnogo je iscrpljena i jedva se krece od bolova.Sta da radimo?Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 07. 2020.
    • Postovana, u najvecem broju slucajeva kamen te velicine se eliminise spontano uz veci dnevni unos tecnosti, tople kupke te lekove koje je urolog preporucio. Ukoliko se to ne desi onda se pristupa razbijanju kamena - metoda se zove ureterolitotripsija i radi se u opstoj anesteziji u operacionoj sali. Odluku o vremenu intervencije donosi urolog na osnovu klinickih, laboratorijskih i radioloskih parametara. Srdacan pozdrav