Dobar dan imam 34godine 85kg i dosta sam misicav. Radio sam krv i dobio rezultate urea 9.6, kreatinin 163, eGFR 42.2. Generalno imam jake treninge pa cak 6-8x nedeljno treniram pa me zanima vase misljenje. Pio sam creatin 10gr pre i posle treninga i 1-2 merice proteina dnevno u zavisnosti od hrane.

    Odgovoreno: 02. 07. 2020.
    • Postovani, takvi nalazi zahtevaju obavezan i pregled nefrologa ukljucujuci sire laboratorijsko ispitivanje krvi i mokrace te ultrazvucni pregled bubrega. Takodje vam savetujem da prekinete koroscenje kreatina i slicnih preparata jer u litaraturi, a i prema mom iskustvu isti mogu dovesti do ozbiljnog ostecenja bubrega. Srdacan pozdrav