Doktore Imam 35 godina i imam kamen 10 milimetra u levom bubregu imao sam malo pesak pa mi doktor prepisao Palitreks ali malo je krenuo kamen,sa postovanjem sta bi trebalo da pijem?Hvala unapred

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Postovani, kamen od 10 mm zahteva razbijanje ekstrakorporalnom litotripsijom (ESWL) koja se radi ambulantno (VMA, KC Srbije i druge bolnice). Od lekova mozete uzimati Rowatinex 3x1 dnevno ali to sigurno nece razbiti kamen te velicine ali moze pomoci ako ima sitnijih kamenaca. Treba uzimati par litara tecnosti dnevno (limunada, negazirane vode a izbegavati gazirane vode i sok od grejpfruta). U ishrani smanjiti so, crvena mesa, lisnato povrce, lesnike, bademe i sl. Dakle, moj savet je da se javite nadleznom urologu.