Pozdrav, od prije godinu dana javili su mi se neuropatski bolovi u licu,te kasnije po različitim dijelovima tijela. Neurolozi nisu mogli naći uzrok mojih tegoba. Bolove sam liječio različitim lijekovima (Ketonal, Ibrufen, Zaldiar,Pregabalin., itd.). Unazat 5 mjeseci moje neuropatske tegobe su se povukle i pojavio se pjenušav urin. Po preporuci liječnika napravio sam pretrage u više navrata; Urea, kreatinin, proteina i albumina u 24h ,Kreatinin Klirens, procjenu glomerularne filtracije, omjer proteina, albumina i kreatina, urata te su svi nalazi uredni. Primjetio sam da mi pjenušav urin nestaje dok koristim preparate na bazi sode bikarbone, no čim stanem pjena u urinu se vraća. Molio bih vas za savjet što dalje?

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Postovani, pjenusav urin se najcesce javlja kada postoji patoloska koncentracija belancevina u urinu. Obzirom da neki lekovi koje ste uzimali (Ketonal, Ibuprufen) mogu dovesti do ostecenja bubrega kolege su bile u pravu sto su trazili preglede koje ste maveli. Ako su svi nalazi uredni ukljucujuci i pregled prvog jutarnjeg urina kao i ultrazvucni pregled bubrega uredni onda nema razloga za zabrinutost. Srdacan pozdrav