Poštovani, boli me desni bubreg, urin mi je svetlo žute boje, stolica nije cvrsta i to je od danas tako, i ne mogu normalno vršiti nuždu već sve po malo. Pio sam par dana tablete vitamina C da li mislite da je to slučaj?

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Postovanj, zbog bolova u predelu desnog bubrega treba obavezno uraditi ultrazvucni pregled stomaka ukljucujuci i bubrege, a zbog problema sa stolicom obavezan pregled gastroenterologa koji ce posle toga odluciti da li vam je potrebna kolonoskopija (pregled debelog creva). Vitamin C u vecin dozama iznad jedan gram dnevno moze doprinositi stvaranju kemenaca u bubrezima. Srdacan pozdrav