Postovani, kod sina su pri redovnom pregledu urina nadjeni eritrociti, ne samo svezi vec i bledi i smezurani...Dr je trazio da i cerke urade nalaz, pa je i kod njih slicna situacija. Niko od nas u porodici nema problem sa bubrezima. Sinu je radjen i ultrazvuk i protoci kroz krvne sudove renalne vene, i nalaz je potpuno uredan. Prema poslednjem nalazu u urinu ima 2-3 sveza, 2-3 bleda,i 3-5 smezuranih eritrocita. Sta moze znaciti ovakav nalaz?

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Postovani, ovakav nalaz, obzirom da postoji i kod barata i sestre, moze da govori u prilog hereditarnih nefropatija kao sto su Alportov sindrom ili bolest tankih bazalnih membrana. Alternativno i neki oblici glomerulonefritisa kao sto je IgA nefropatija mogu da daju takav nalaz urina. Bez obzira sto nema nikalvih subjektivnih tegoba savetujem da se obavi kompletno nefrolosko ispitivanje ukljucujuci audiometriju i pregled oftalmologa. Srdacan pozdrav