Poštovani, moje ime je Vid, star 62 godine. U decembru 2019 sam imao zapaljenje mokračne cevi, bio kod doktora pa sam napravio laboratorijski test mokrače, kaže ništa posebno, posle 14 dana počele su me boljeti sečni putevi, bio opet kod drugog doktora, dobio Primotren 500 x 2 za 5 dana, posle 14 dana mi se proširilo na mokračno bešiko i dale na bubreze, bio opet kod doktora, napravio ultrazvuk trbuha-bešike- ništa posebno - bile manje vodene ciste. Ponekad imam malo tamniji -žut seč, a u predelu bubreza još osečam bol kad sednem a ponekad i na drugom mestu u blizinu bubrega. Ne pijem alkohol, ne pušim, ne uzimam nikakve lekove, pijem dosta tečnosti, vode, limun, čaj od peršunaponekad. Puno vam hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 01. 05. 2020.
    • Postovani Vid, ukoliko su nalazi mokrace i ultrazvucnog pregleda bubrega urwdni onda bolovi u slabinama sasvim sigurno nisu bubreznog porekla i potrebno je uraditi pregled lumbosakralne kicme. Zbog infekcija besike koje ste imala savetujem obavezno da uradite ukupni i slobodni PSA sa indeksom kao i pregled prostate kod urologa. Srdacan pozdrav