1. Stalne svađe sa svekrvom

    Pitanje broj: #130376

    Nonstop sam u svađi sa svekrvom, a suprug ne zna na koju stranu, pa je više na njenoj jer smatra da je ja ne razumem i da ona ne sme da se nervira jer je imala izliv krvi na mozak. Ona me "savetuje" stalno. Govori mi kako bebu da hranim, šta da joj spremam, kako ja ne znam da vaspitam dete, kako je njen sin bio dobar, kako dete ne sme da pipne ništa u dnevnoj sobi kao ni ja. Ona je gazda, ja ne smem ništa da diram u dnevnoj sobi. Kako bi, kada bi imala novca, nas isterala iz stana. Vređa, psuje, a ja puknem pa počnem da se svađam i krstim sve na gomilu i onda kažu da sam luda što toliko vičem. Ima stvari koje zaboravim, ima stvari koje ne znam da objasnim. ali me ubija psihički. Ja ne mogu ni sitnicu da trpim jer me sve boli. Kaže kako je suprug trebalo drugu da oženi, da ja nisam normalna, da vičem. Kad beba nesto prospe, dere se kao luda na mene kako ja ne znam da je čuvam, a kad njen mačak povraća, ništa. Samo njen sin i niko drugi. Ja znam da ne treba da vičem, ali to je jače od mene, sve me boli. Ne mogu da je gledam. Živim u sobici kao u zatvoru, a nemamo novca da se odselimo. Šta da radim?

    Odgovoreno: 13. 10. 2015.
    • Savetujem Vam da se obratite psihoterapeutu (možete i u DZ " Jedro" gde radim) jer očigledno je da ne možete da iskontrolišete svoje emocije besa i veoma ste reaktivni. Okidač za to je ponašanje i kritika Vaše svekrve, ali to ne može biti opravdanje za ono kako se ponašate i gubite kontrolu nad sobom. Najbolje bi bilo da se odvojite i živite samostalno sa svojim suprugom jer ne bi više bilo njenog mešanja kao i suprugove rastrzanosti između majke i Vas. Razgovarajte sa njim o tome, a dok se to ne reši obavezno dođite na razgovor kod stručnjaka.