1. Razvod braka i pretnje

    Pitanje broj: #3240

    Živim u braku 28 godina sa ženom koju više ne volim, i već 4 godine nemamo seksualne odnose, niti ja išta osećam prema njoj. Našao sam sebi ženu s kojom se mnogo dobro razumem i želeo bih Vas pitati na koji način da se rešim ove žene koja mi samo stvara probleme. Preti da će da mi zapali kuću, pobiti kerove, i da će se obesiti o kesten koji imam u dvorištu ako je isteram iz kuće i pokrenem razvod braka. A što je najgore i preti da će ovoj novoj ženi ubiti dete, i to je još rekla - ubiće njeno štene. Nedavno je moja nova ljubav bila kod mene, a sadašnja je došla i našla nas je u kući za večerom. Ona je tako poludela da je počela da šutira stvari ove žene, da je naziva svakakvom i htela je da je udari flašom. Ja sam naravno zaštitio ovu ženu, koja nije kriva jer ja preuzimam krivicu na sebe, najverovatnije nisam smeo da dozvolim da do ovoga dođe.

    Odgovoreno: 20. 02. 2008.
    • Imam utisak da sa suprugom koju više, kako kažete, ne volite, niste napravili bilo kakvu vrstu pripreme ili dogovora, kao što bi bilo očekivano za ljude koji su već više od četvrt veka zajedno i trebalo bi da se dobro poznaju. Ukoliko je Vaša supruga protiv razvoda, verovatno ipak postoji neki način ili preko neke njoj bliske osobe, da se porazgovara ili učini spremnijom da razume da zajednički život uz mržnju nije ni za nju dobar. Ni Vi, rekla bih, niste postupili najtaktičnije, i stvorili ste situaciju kakva se desila, da i Vaša nova izabranica bude u situaciji da joj bude nelagodno. Pokušajte da razmislite ko bi bila osoba od autoriteta za nju, da sa njom ljudski i razumno porazgovara i da joj ukaže na sve okolnosti, što će možda ublažiti posledice dosadašnjih neprijatnosti. Ovakva situacija ne može se prekratiti po kratkom postupku, a da ne donese neprijatnosti i teškoće.