Poštovani,
    1.Već duže vreme mi se u ušima javlja zujanje. Možete li mi reći uzrok i kome da es obratim? 2.Lekar mi dijagnostifikovao polip u nosu, inače sam astmatičar i reagujem na razne alergene
    Hvala

    Odgovoreno: 11. 04. 2007.

Komentari na pitanje: #443

    • Postovani molim vas za misljenje. Vec godinu dana imam utisak kao da sam do pola usiju pod vodom. Bila sam kod orl i dijagnoza je otitis externa l sin h60. Ultrazvukom je zatim postavlojena sledeca dijagnoza sinuzitis maxillaris bill hyperplastika+ catharus timpanikus bill pp 1 sin devistio septi nasi. Uradjena je aplikacija strajfni i preporucene kombinovane kapi u nos 3x2. Terapija mi nije pomogla s postovanem

    • Postovani! Imam vec godinu dana sumove u desnom uhu najcesce u jutru, kad zatvorim uho onda ne osijecam nista. Isao sam na audioloski snimak uha sve je u redu.

    • Imam zujanje u desnom uvetu, pre dva dana imao sam bolove u uhu i stavio sam alkohol. Medjutim sutradan mi se pojavilo zujanje. Zanimame da li to moze da se izleci. . .

    • Marko ivanic 01. 10. 2009.

      Postovani, vec vise od 10. Godina se nosim sa problemom zujanja u usima. Potpuno razumijem da je ovo vrlo delikatno pitanje i problem. Pokusao sam sa raznim nacinima lijecenja, ali kao vecina onih koji pate od ovog simptoma, nista od svega nije mi pomoglo. Inace, sam problem je poceo sa upalom uha, obostrano, nakon cega se pojavio pulsirajuci sum, a onda sum koji je bio postojan i koji se zadrzavao na obe strane, tj. u oba uha. Iako sam koristio propisane terapije, koje su se u sustini svodile na poboljsanje mikrocirkulacije sum se iz godine u godinu pojacavao, nakon cega se javila izvjesna zvonjava prvo na lijevom, a potom i na desnom uhu. Pritisak mi je uredan, ne koristim alkohol ni duvan, nemam povisen holesterol, secer ni trigliceride, a koliko znam ni neke probleme sa vratnom kicmom. Generalno, vodim uravnotezen zivot i naprosto mi nije jasno zasto se ovaj problem konstantno pojacava i sta uopste dovodi do pogorsanja? Takodje, sluh mi je u potpunosti ocuvan, a svakako se ne izlazem pretjeranoj buci, da bi eventualno to bio potencijalni uzrok pogorsanja. Molim vas, ukoliko imate iskustva sa ovim problemom, da mi kazete bilo sta sto bi bilo korisno u ovoj stvari, a takodje sta dovodi do porasta nivoa tinitusa, koji nakon pogorsanja ostaje na tom nivou i ne povlaci se. Ljudi sa kojima sam razgovarao, a koji pate od istog, kazu da im je nivo njhovog tinitusa uvijek isti, osim u vrijeme prehlade, zacepljenog nosa ili izlaganja jacem zvuku, sto mi je potpuno razumljivo. Nakon povlacenja ovoh simptoma, njihov tinitus se vraca na pocetni nivo. Za sve ovo vrijeme sam se redovno javljao ljekarima. Postoji li neka granica gdje se tinnitus zaustavlja, moze li se barem sprijeciti njegovo napredovanje? U svakom slucaju, zahvaljujem na svakom odgovoru.