Poštovani,
    Zašto mi se manta kad naglo ustanem iz sjedećeg ili ležeceg položaja i kada se zamorim.
    Hvala.

    Odgovoreno: 11. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Osećaj nesvestice, vrtoglavice, iznenadne malaksalosti nastaje zbog  pada krvnog pritiska (ortostatska ili posturalna hipotenzija)  prilikom naglagog prelaska iz ležećeg ili sedećeg u stojeći položaj. Takvi akutni padovi krvnog pritiska javljaju se i kod osoba sa inače normalnim vrednostima krvnog pritiska.
      Srdačno