Na testu opterecenja moj doktor je postavio dijagnozu Angina pectoris stabilis. Dobio sam preporuku da u Beogradu uradim koronografiju, pa me interesuje da li je to neophodno ili postoji neka druga metoda koja bi mogla da potvrdi postavljenu dijagnozu.

    Odgovoreno: 17. 07. 2008.
    • Koronarografija je zlatni standard za potvrdu ili isključenje koronarne bolesti. Metode koje se još mogu koristiti da utvrde da li postoje oblasti u srčanom mišiću koje se slabije ishranjuju su SPECT tomografija, MSCT koronarnih ahr+terija i scintigrafija miokarda (perfuzioni sken).