Dijagnoza: Insuficientia valvulae tricuspidalis non rheumatica ; Morbus cordis ischaemicus chronicus; Prisustvo implatata i grafta na koronarnim sudovima; Hypertensio areterialis essentialis ( primaria ) Celodnevna vrtoglavica, gusenje, kasalj, zujanje i sumovi u usima. Nemoguce lezanje bez visokog uzglavlja (2-3 jastuka). Pritisak.u 95% merenja se krece: Sis 110 - 140 a Dia 47 - 55 i pojedinim momentima, bez ikakvog razloga, bar ga ja ne osecam pritisak ode i 220 / 70. Nakon uzimanja tableta ( u ovakvim slucajevima ) Bromazepam 1,5 mg i Katopil 25 mg, u najvecem broju slucajeva vrlo brzo dolazi do snizenja i do 47 / 95. Inace u svakodnevnoj terapiji koristim: Byol 2,5 mg, Skopryl plus 10 mg, Trimetacor 2x, Pravacor 10 mg, Cardiopirin 100 mg, po potrebi Plendil 2,5 ili 5 mg. Uroloska terapija Tamsol i Proscar, a od pre 1 god. Gluformin 2 x 500 mg. Poslednje Lab. analize su mi vrlo dobre, bez znacajnih odstupanja. Samo HDL za nijansu nizi, skoro zanemarljivo. Poslednji nalaz UZ Srca: AORTA: - koren 3,6; separacija(cm) 1,9; acsedentna(cm) 3,7; luk(cm) 2,6; torakalna 2,1; LEVA PRETKOMORA u cm. D1 - 4,5; D2 - 5,3; D3 - 4,3; LV mass gr 230; LEVA KOMORA u cm: EDD 5,8; ESD - 3,8; SEPTUM - 1.0; Zadnji zid: 09; EF (%) 62; FS (%) 34; Dopler Vmax: Aortna 1,46; Mitralna 1,1 / 1,3 - regurgitacija 1+; ; Triskupidna 0,75 -regurgitacija 1-2+ ; Plucna 0,9 - regurgitacija +; DESNA KOMORA: 2,8 (ref. 2,7); SPDK 37. mmHg Pored kardioloskih problema imam velike probleme sa krvnim sudovima nogu. 2017 god. uradjena OP bypass aortobifemoralis cum DACRON ,,Y,,prosthesis, ali bez nekog znacajnijeg poboljsanja, Bolovi i dalje prisutni, a distanca zsetnju sve kraca. Veoma izrazene prosirene vene Dg: Verices extremitatis inferioris sine ulcere sive inflammatione. Lecim uvecanu Prostatu od 2005 gog. bez nekih problema. Rodjen sam 1946 god. Za pritisak sam saznao 1980 god. Lecenje sam tad i poceo da bi imao pauzu od 5-6 god, jer nisam imao potrebe za tabletama. Intenzivno lecenje pocinje 1990 god. i trajace do kraja zivota. U porodici pored mene imaju ili su imali problema sa srcem, ali ne sa krv. sudovima nogu. Otac je imao slabu cirkulaciju donjih ekstremiteta, ali je i pored toga umro prirodnom smrcu u 95 god. Neznam koliko vam je sve ovo od koristi da bi dali svoje misljenje o nekoj drugoj terapiji ili predlogu za operativno lecenje. Hvala za izdvojeno vreme i trud.

    Odgovoreno: 10. 06. 2020.
    • Terapija za srce nije najbolja. probajte da uvedete za pocetak u terapiju za srce i noge Plendil 2,5 mg 2x1 i  Yurinex tabl 1x 1 u podne.Za noge Flusso 100 mg 1x1 u podne a za vene Phlebodia 600 mg 1x1 ujutru pre dorucka. Treba ponovo pogledati eho srca. Probajte ovu terapiju pa se cujemo.

      Mr sci ed dr Slobodan Gajic