Moja baka ima 84 godina, ima reumatodni artritis imala je mesec dana temp 37.7 pije pronizon 1/4 svaki drugi dan metratreksat 2×5, rezohin pola tabelte. Sada joj pritisak varira. Imala ga je i ranije ali je pila lekove i ok je bio. Sada svako vece se poveca na 180 sa 110. Tako danima varira cesto i preko dana pa spadne pa se poveca. Ujutru pije irbenidu 150 a uvece irbenida 300+12,5 ali joj ocigledno ne pomaže. Culi smo da lekovi za reumu povecavaju pritisak da li sme da ih prekine imala je jake bolove u rukama i kolenima pije 6 nedelja navedene lekove za reumu ali jos uvek je bole. Molim Vas odgovorite mi sa Kosova smo zbog granice i korone ne mozemo da je vodimo u Srbiju. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 06. 2020.
    • Pritisak se povecava iz bog reumatskih bolova ali i zbog Metotrexata i pronizona i antireumatskih lekova. Bolovi se moraju smiriti i treba da uzima lekove za reumatoidni artiritis a terapija za srce nije adekvatna pa treba za prvo vreme dok se ne pregleda da uzima Irbenidu  300+12,5 2x1 ujutru i uvece i treba uvesti jos i Dilatrend 12, 5 mg 1/2+0+1 ujutru i uvece i merite puls i pritisak pa se javite za par dana.

      Mr sci med dr Slobodan Gajic