Pre 9 godina sam ugradio stent. Imam malo uvecan pritisak pijem lek protisak je normalan Duze vreme koristim erinorm od kojeg imam upran i jak kasalj koji dugo traje. Koristio sam i tritace isto alergija i izrazen kasalj. Postoi li neki lek za povisen krvni pritisak koi ne izaiva alergiju-kasalj Hvala na pomoci

    Odgovoreno: 09. 12. 2019.
    • Vi imate negativan efekat od lekova ACE inhibitora (Tritace) i ARB blokatora (Erynorm) a to je suv i uporan kasalj. Postoje i drugi lekovi koji ne izazivaju kasalja kao sto su beta blokatir Ca antagonisti diuretici i td ali morate da se pregledate sobzirom na sten i da Vam se onda odredi adekvatna terapija. Javite se svom kardiologu.

      Mr sci med dr Slobodan Gajic