Postovani,vec 2 meseca desava mi se naglo lupanje srca,kratak gubitak svesti i ostanem bez vazduha. Uradila sam potrebne analize i holter srca,. Na holteru pokazuje otkucaje od 48 do 141. Molim Vas sta bi to moglo da bude i kako da to lecim. Imam i bradikardiju i tahikardiju srcani zalisci su elesticni i oni prave problem. Kako da to sprecim?Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 01. 2020.
    • Treba videti prvo zaliske da li su regurgitacije vece od 2 +.Sobzirom na godine zivota verovatno ne treba raditi koronarografiju ali Vi imate sick sinus sindrom koji zahteva ugradnju pace mackera  da Vas stiti od niskog puls a onda dati terapiju  beta blokatorima. Ali prvo eho srca za zalistke.

      Mr sci med dr Slobodan Gajic