Zdravo, pre par dana sam radio ultrazvuk srca, ekg je dobar, imam sum ali su mi rekli da je to nije problem i uvecana mi je leva pretkomora (44,5mm). Svi ostali parametri su dobri, ali mi je doktorka rekla da mi je horda vrlo kratka i da to moze da bude opasno posto se profesionalno bavim fudbalom. Nakon toga sam otisao kod doktora sportske medicine, gde inace radim lekarski pregled, i on mi je rekao da to nije opasno i da ta skracena horda pravi sum, pa me zanima vase misljenje? Hvala!

    Odgovoreno: 31. 01. 2020.
    • Kraca horda moze pod naporom da pukne i da da akutni edem pluca koji je zivotno ugrozavajuci. Drugo ako imate vecu levu pretkomoru  gornja granica je 41,oo mora da postoji mitralna regurgitacija koja povecava levu pretkomoru a ona je posledica krace horde. Preporuka ne baite se profesionalno sportom.

      Mr sci med dr Slobodan Gajic