1. Dijagnoza Burgada sindrom

    Pitanje broj: #145336

    Radi se o mom sinu (2000. god.), u školi mu je pozlilo bio je bez svesti 10-15 min, iz bolnice je otpušten sa dijagnozom syncopa et collapsus st. Post dnc. U zaključku je navedeno sledeće, blago povećana masa miokarda leve komore, ekg sek. Gran. Long qt, inkompletni rbbb, elevacija st seg. U v3 do 3mm, do 1mm u v4. Promenljiva, može da odgovara brugada sy. Bez terapije je otpušten kući i bez uputa za dalje. Šta bi trebalo da uradimo?

    Odgovoreno: 26. 03. 2016.

Komentari na pitanje: #145336

    • Suzana Colic 25. 02. 2018.

      Kako doci na pregled kod prof. B. Milovanovica? Ko moze da vas posalje izabrani lekar, specijalista. . Moze li da se plati pregled i uopste postupak do pregleda?

    • U KBC "Bežanijska kosa" postoji neurokardioloska ambulanta koju predvodi prof. Dr. Branislav Milovanović. Možete odvesti sina na pregled, ambulanta prima pacijente svih uzrasta i godina starosti, sinkopa je bolest kojom se najčešce bave.