Poštovani, imam 18 godina i pmz, pritisak mi je uglavnom do 130 sa 70 a puls oko 65- 70 otkucaja/min u mirovanju ali često mi ubrzava pri naglom ustajanju, lupanje i neki pritisak u glavi. Da li je to normalno pri ovom nalazu, zabrinuta sam. Pijem propranolol 1/4 kada se javi lupanje, panika, ubrzan rad. . . Hvala

    Odgovoreno: 04. 03. 2016.
    • Poštovana,
      Fiziološki je normalno da se dešavaju simptomi koji opisujete, predlažem da ne ustajete naglo i da pre toga uradite par dubokih udaha i izdaha vazduha ili se nakašljete. Kada popijete propranolol potrebno je vreme da se lek apsorbuje i deluje, zato radite vežbe disanja, idite u šetnju i ne paničite - nemate razloga za to. Proverite krvnu sliku i funkciju štitaste žlezde.
      dr milan mijailović