Postovani doktore, vec godinama osecam povremeno preskakanje srca. Pre par meseci bila sam kod kardiologa i on mi je uradio ekg, poslušao srce. Nalaz ekg je uredan i fizicki pregled takodje bez ikakvih sumova. Inace nemam nekih tegoba, osim sto sam danas u toku dana osetila kao da nemam vazduha, malo mi je to licilo i na napad panike ali nisam sigurna. Imam i problem sa zeludcem. Doktor nije smatrao da mi treba uz srca. Da li ipak da ga uradim i eventualno mozda test ne helico bakteriju. Inace imam 32 g i sklona sam panici i umisljanju. Imala sam pre 1 g trudnocu i sve sam iznela u najboljem redu. Imam malo dete i imam strah da me srce ne izda. Hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 25. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Povremeno preskakanje srca nema klinički značaj, veliki broj ljudi to oseća. Pretpostavljam da nije svakodnevno, tada bi bio poželjan 24h monitoring ekg-a. U trenucima panike predlažem da uradite par dubokih udaha vazduha i da malo zadržite dah ili da se nakašljete par puta. Može da se uradi uz srca, kao i test na h pylori, možda čak i gastroskopiju da se proveri hijatus hernija. Idite da se šetate i nemojte da razmišljate o tome da će vas srce izdati. Možete da uzimate magnezijum 375 sa b6 vitaminom.
      dr milan mijailović