Postovani doktore, imam probadanje u levoj strani, trnjeje takodje cele leve strane, nekada gubim vazduh, kada sam isao u hitnoj ekg srca nije bio u redu pritisak je bio 140-110. Dali su mi tabletu za smirenje i radio sam sve analize i nista nisu uspeli da nadju. . Pa me muci to sta je uzrok tog. . Bio sam i kod psihijatra rekao je da je sve normalno i u redu. . 4 put sam lezao u bolnici doktorka mi je rekla prvo sum na srcu, pa onda od nervoze je to, na kraju mi je rekla nemogu da ti nadjem sta je uzrok moracu da te pustim kuci. .

    Odgovoreno: 24. 02. 2016.
    • Poštovani,
      Potrebna je dopunska dijagnostika: uz srca, holter ekg-a i holter krvnog pritiska. Možda su tegobe prolazne prirode izazvane nekim uzrokom koji nije vezan za kardiovaskularni sistem. Da li neko u porodici boluje od hipertenzije?. Da li jedete slano, fizički ste neaktivni?. Najpre ishrana sa manje soli i masnoća, svakodnevne šetnje, veći unos vode i kontrola krvnog pritiska pa se onda traži uzrok i, ako je potrebno, uvede terapija.
      dr milan mijailović