Postovani, zadnji nekoliko godina osjecam cesto preskakanja. Imala sam hipertireozu koja je ljecena favistanom, a vec 2 godine nalazi hormona su u granicama, medjutim zbog cestih preskakanja sam posjetila kardiologa, koji mi je predlozio ultrazvuk srca i holter. Na ultrazvuku je prikazan hipertroficni septum u proksimalnom segmentu i blagom regurgitacijom mitralnih zalistaka do 1+, inace sve drugo je uredu. Molim vas da mi pojasnite sta to znaci i jeli opasno s postovanjem

    Odgovoreno: 12. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Niste napisali da li je kardiolog propisao terapiju. Inače blaga hipertrofija septuma nije značajan patološki nalaz, ali u njemu može da se krije uzrok aritmija. Terapija beta blokatorima je za vas idealna terapija, vodeći računa o vrednosti krvnog pritiska i pulsa. Naravno o periodična kontrola funkcija i morfologije šritaste žlezde.
      dr milan mijailović, kardiolog.