Poštovani, imam pmz i povremeno odećam ubrzan rad srca, oko 80 otkucaja, ali mi jako smeta, lupeta u grudima, u mirovanju ne toliko, koliko kad se savijem za nešto npr. I odmah panika. . Brine me to pomalo.

    Odgovoreno: 08. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Bez panike, poželjno je da tada radite vežbe dubokog disanja. Idite u svakodnevne šetnje i dišite pravilno u naporu. Puls 80/min nije tahikaridja. To što osećate je uobičajeno za pvm. Možete da uzimate magnezijum 375 mg, a u ozbilčjnijim tegobama propišemo male doze propranolola.
      dr milan mijailović