Postovani, oduvek sam imala nizak pritisak a ubrzan rad srca, u trudnoci je pocelo da mi smeta. Porodila sam se pritisak dosao na normalu ali puls ide i do 120. Isla sam na kontrolu u trudnoci i dali su mi verapamil od 40 po potrebi. Treba mi vas savet, posto mi to stanje bas smeta pocinje grudna kost da me boli i osecam nedostatak vazduha. Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 29. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Nizak krvni pritisak i ubrzan srčani rad se javljaju zajedno. Obzorom da ste se porodili, a niste naveli da li dojite bebu, jedini lek je verapamil (ne daje se propranolol, koji je efikasniji u terapiji tahikardije) , ali on može dodatno da snizi krvni pritisak. Najbolje da se javite svom kardiologu na kontrolni pregled.
      dr milan mijailović