Poštovanje! Već neko vreme koristim tegove. To su mali tegovi težine 5 kila (bučice) . Spremio sam se da kupim malo veće pošto sam ove prerastao i laki su mi. . . Ali roditelji mi stalno zabranjuju, jer se boje za moje zdravlje (opterećenje srca) . Zato mi treba pomoć nekog stručnog. Šta vi mislite? Da li je stres za moje srce npr. Tegovi sa šipkom od 20-30kg? Takođe vežbam i sklekove, zgibove, trbušnjake. . . Možda je ovo više sajt namenjen već bolesnim ljudima, ali bolje je da sprečim nego posle da lečim, tako da bih voleo da mi odgovorite na pitanje. Hvala unapred: ) petar (16)

    Odgovoreno: 29. 01. 2016.
    • Poštovani,
      Izgleda da ste vi već dobro utrenirani, obzirom da radite sklekove, zgibove i trbušnjake. Mislim da povećanje težine neće pogoršati vaše zdravstveno stanje, ako ne budete preterivali sa težinama. Najbolje da prethodno posetite kardiologa koji će proceniti vaše zdravstveno stanje i preporučiti stepen opterećenja.
      dr milan mijailović