Postovani, da li su probadanja poput nozem ili pak blaga ali povremena- ispod leve dojke karkteristicna za prolaps zaliska. Napominjem da sa veoma emotivna i osetljiva osoba, usamljena, često depresivna, prolazim kroz jedan stresan period, vezano za porodicu. . Hvala.

    Odgovoreno: 17. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Vaši simptomi su tipični za prolaps, a pogoršavaju se u situaciji u kojoj se sada nalazite. Izraženije su kod preosetljivih i nežnih osoba. U taktvim situacijama uzimajte više tečnosti, izađite da šetate, a u terapiju mogu da se uvedu male doze propranolola, 2-3x1/4 tablete od 40 mg, uz kontrolu korvnog pritiska.
      dr milan mijailović