Poštovani doktore, imam prolaps mitralne valvule mr 1-2+ u 2 mlaza, eho srca je u normali. Zanima me kako se odvija trudnoća pri ovome? Hvala

    Odgovoreno: 17. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Tokom trudnoće možete da osećate ubrzan srčani rad, probadanje i osećaj nelagodnosti u grudima. Probajte da uzimate više tečnosti, a vaš lekar može da preporuči i male doze verapamila ako procenj da je potrebno (nipošto propranolol u trudnoći) . Izađite i da se prošetate, uzimajte magnezijum.
      dr milan mijailović